Oral cerrahi diş, çene kemiği, çene eklemi, sinüsler, dişeti ve ağız mukozasında görülen genellikle ilgili lezyonun kesilip çıkarılmasını içeren cerrahi uygulamaları içermektedir. Kliniğimizde rutin olarak uyguladığımız cerrahi tedaviler, implant uygulamaları, sürmüş ve gömük dişlerin çekimi, apikal rezeksiyon, kök rezeksiyonu, kist operasyonları, sinüs tabanını yükselmesi, kırık tedavisi, kemik agmentasyonları ve greft uygulamaları, vestibül derinleştirme, dişeti gülme hattının düzenlenmesidir.

Bu uygulamalar ilgili bölgenin klinik ve radyografik muayenesinden sonra gerekli ise ilgili bölgeden biyopsi alındıktan sonra lokal veya genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Yalaşık 7-10 gün sonra ilgili bölgedeki dikişler kısa sürde alınarak hastalar belirli aralıklarla kontrole çağırılır.

Gömülü Diş Çekimleri: Genellikle ağızda sürme problemi olan üçüncü azı yani yirmilik dediğimiz dişlerin çekim işlemidir. Bu dişler süremediğinde yumuşak dokuda ve kemikteperikoronit denilen enfeksiyona neden olabilirler.

Yorum Yap

Görüşmeyi Başlatın!
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Çevirimiçi
Merhaba,

Ağız, Diş, Çene Hastalıkları Cerrahisi hakkında detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak ister misiniz?