Dental implant, eksik dişlerin yerine o dişin işlevlerini sağlayabilmesi amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay dişlerdir. Dünyada yılda yaklaşık 500.000’den fazla implant uygulaması yapılmaktadır. Amerika’da 10.000 hasta üzerinde yapılan araştırmalarda diş implantları yaklaşık 10 yıllık periyotta %93 oranında başarı göstermiştir. Ağızda sorunsuz olarak 30 yıl kalan implantlar klinik olarak tespit edilmiştir.

Takılıp çıkarılabilen protez kullanan kişilerin sosyal hayatta pek çok olumsuzluk yaşadığı görülmektedir. Oysa ki implant yapılan hastalarda bu olumsuzlukların ortadan kalktığı rahatlıkla söylenebilir. İmplant sağlam ve güvenilir bir uygulamadır. Kişinin daha iyi bir çiğneme ile birlikte, daha sağlıklı ve dengeli beslenmesine yardımcı olur. Takılıp çıkarılabilen protezlere göre estetik görünümü de kıyaslanamayacak kadar iyidir.

Kliniğimizde yapılan yapay dişler, tamamen ağrısız şekilde uygulanmaktadır. İmplant tedavisine karar verildikten sonra işlem 45 dakika içerisinde tamamlanır. Tedavi sonrası daha iyi çiğneyebilecek, estetik olarak daha iyi hissedeceksiniz. Dental implant tedavisi köprü ve sabit dişleree oranla çok daha güvenilirdir.

İmplantın uzun süreli hizmet verebilmesi için, diş hekiminin önereceği hijyen kurallarına uymak gerekir. Araştırma sonuçlarına göre implantlarda başarı oranı %98’dir. Diş hekiminin tavsiyelerine uyulduğunda ve diş fırçalama alışkanlığı ile ağız hijyenik tutulduğunda, yeni yapılmış olan implant diş çok daha mutlu etmektedir.

Yeni dişler ile implant sahipleri kendilerini daha değerli hissedecek ve daha yüksek yaşam kalitesi sağladığını fark edecektir. Yapılan diş gerek sizin tarafınızdan, gerekse başkaları tarafından doğal ve estetik göründüğü için çok zor farkedilir. Protezin sağlıklı yerleşmesi, tekrar rahat yemek yeme ve özgürce konuşabilmeye olanak sağlayacaktır.

Yorum Yap

Görüşmeyi Başlatın!
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Çevirimiçi
Merhaba,

Dental İmplant hakkında detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak ister misiniz?